İsveç masajı batıdaki en yaygın ve en bilinen masaj türüdür. Aynı zamanda spor masajı, derin doku masajı ve aromaterapi gibi diğer popüler batılı masaj türlerinin de anasıdır.

Terapistler bu masajı -batının anatomi ve fizyolojisine dayanarak- dolaşımı hızlandırmak, gergin kasları gevşetmek, hareket kabiliyetini arttırmak ve ağrıyı azaltmak için kullanırlar.

Eğer ilk spa deneyiminiz ise ve çok sık masaj yaptıran biri değilseniz İsveç masajı sizin için uygun bir seçim olabilir. İsveç masajı ve derin doku masajında çoğu insan 50-60 dakikalık seansları tercih ederken, 75-90 dakikalık seanslar terapistinize kas dokularınız üzerinde çalışması ve sonuç alabilmesi için daha fazla zaman tanıyacaktır. İsveç masajı oldukça yavaş ve nazik olabildiği gibi hareketli ve güçlü de olabilir, bu tamamen terapistinizin tarzına ve sizin talebinize göre değişir.

 

Aromatik yağların ısıtılması ile yapılan masaj deri yüzeyini daha çok ısıtır ve yoğun kas,eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına faydalı olur. Aromatik yağların keyifli kokusu,duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde de çok etkilidir. Aromatik yağlarla nefes rahatlatılabilir, sakinleşerek kişi kendini daha iyi hissedebilir. Aromaterapi,masajla maksimum iyileştirme özelliği sağlar. Beynimiz koku ve dokunma gibi farklı kaynaklardan farklı sinyallerle sürekli iyi yönde uyarılır.

 

Bu yöntem pasif esneme ve yumuşak basının vücudun enerji hatlarına uygulanmasıyla yapılır. Çok eski olan bu teknik Buddha zamanından gelir ve Shiatsu,Akubası ve Yoga’nın karışımı gibidir. Terapistler belli noktalara basıncı baş parmakları,elleri ve ayaklarıyla uygulayarak vücudun enerji akımını canlandırır ve sizin de eşlik etmenizi isteyeceği bazı hareketler yaptırır. Thai masajı esnekliği artırır,stresi azaltır,iç organları uyarır ve vücudun enerji sistemini dengeler. Merkezimizden verilecek özel kıyafetlerle masajınız yapılır

 

Bali masajı,kan dolaşımını arttırarak ve kas gerginliğini azaltarak rahatlama sağlar. Tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanan masajda özellikle el ve ayak bölgesinde yoğunlaşılır..

 

Özel olarak hazırlanmış yosunun terapistin baskılı masaj hareketleri ile açılan gözeneklerden vücut içine nüfus etmesi sağlanır. birikmiş toksinlerin vücut dışına atılması ve kan dolaşımının dengeye girmesi anlamına gelirken yosun bakımı ise cildin kendini yenilemesine,vücudun mineral ve su dengesinin uyumlu hale getirilmesine yardımcı olmaktadır. Uygulanan yosun temizlendikten sonra yosun özlü vücut nemlendiriciniz masaj ile cildinize uygulanır ve dinlenme odasında bitki çayınız servis edilir.

Süresi : 75 dakika 

Akupunktur noktalarına meridyen boyunca dairesel şekilde hafif bastırarak uygulanan teknikle birikmiş enerji çözülür ve vücudun kendi kendini iyileştirme gücü tetiklenir. ‘’Ki ‘’denilen hayat enerjisinin aktığı meridyenler (kanallar) üzerindeki belirli noktalara uygulanan basınç sayesinde vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan gerginlikler ve kasılmalar giderilir. Önemli bir rahatlama ve zindelik sağlar. Bu yöntem iğnesiz akupunktur ve “accupressure” olarak da bilinir.Teknik az yağlı veya yağsız olarak uygulanmaktadır

 

Yalnızca bacaklara uygulama yapılan bu masajla günün yorgunluğu ile vedalaşın..

 

5000 yıldır Hindistan’ da uygulanan “yaşam bilimi” olan Ayurveda’ nın içinden doğmuştur. Hücre ve dokuların beslenmesi,bedenin toksinlerden arınması sağlanır. Hint baş masajı;üst beden,sırt,omuz,boyun,saç,saç derisi ve yüzünüze aromatik yağlarla uygulanan ve özel tekniğiyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır. Dış etkenlerin başında gelen stres,üst beden ve baş bölgesinde enerjinin bloke olmasına neden olur. Bu blokaj konsantrasyon bozukluğu ve depresyon gibi zihinsel,kas tutulmaları ve baş ağrıları gibi fiziksel sıkıntıları meydana getirir. Hint baş boyun masajı zihni dinlendirir ve rahatlatır,bedenimize sıkışıp kalmış duygusal sorunlarımızdan arındırır. Böylelikle dinlenmiş bedenin iyileştirme gücü ortaya çıkar.. Marma noktaları,Akupresür,Çakra dengeleme ve kişiye özel bitkisel öz yağ karışımları ile kişiye bir arınmışlık hissi ile denge sağlar.

 

Hamilelik sırasında artan ve değişen hormon dengesi sebebiyle iskelet ve dolaşım sisteminde rahatsızlıklar olabilir. Gebelik döneminde anne adaylarında en sık rastlanan şikayetler, sırt ve bel ağrısı, ayak ve bileklerde ödem ve şişmedir.Yapılan araştırmalarda gebelik döneminde yaptırılan masajın depresyon belirtilerini azalttığı,eklem ve kas ağrılarını büyük ölçüde dindirdiği, kan dolaşımını arttırarak hem kanın daha fazla oksijenlenmesini sağlaması hem de ödem ve şişliği azaltması yönünde fayda sağladığı görülmüştür. Bunun yanında uzman kişilere yaptırdığınız masaj sayesinde, mutluluk hormonu olan Seratonin ve Dopamin seviyesinin artması ile beraber,Norepinefrin ve Kortizol gibi stres hormonlarının da azalır. Bu sayede daha rahat uyku ve kaliteli geçen bir gebelik süreci ile doğum sonuçlarını ve bebeğin sağlığını olumlu yönde geliştirmek mümkündür.

“Lütfen hamileliğinizin hangi evrede olduğunu Spa danışmanınızla paylaşın.”

 

Baş,boyun,ense,omuz-sırt, sırt-bel,kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle sorun olan bölgeye yönelik masaj uygulamasıdır.

a) Baş-Boyun-Omuz Masajı: Sadece bu bölgelere uygulanır. Özellikle baş ağrısı,uykusuzluk, gerginlik,sırt ve boyun ağrıları,tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkindir. Saçı ve saç derisini besleyici etkisi nedeni ile de saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanmasında çok faydalıdır.

b) Sırt Masajı: Gerginliği azaltır,sırt kaslarını gevşetir,ağrı ve tutulmaları engeller. Kamburlaşma,ağır yükler taşıma,kötü oturma pozisyonu,uzun süre ayakta durma,kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur. Masaj kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir. Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağıldığı için masaj doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici ya da hızlı hareketlerle canlandırıcı etki yapar.

 

Sıcak Taş Terapisi ısıtılmış taşların kullanıldığı bir masaj şeklidir. Taşlardan emilen ısı kan dolaşımını artırır ve hücrelere daha çok kan hücresinin iletilmesine yardımcı olur. Terapi gören kişi,masaj sonunda kaslarındaki tutulmalardan,sertlik ve ağrıların hafiflediğini hisseder. Taş Terapisi ‘nin periyodik olarak uygulanması,kronikleşmiş sıkıntılar üzerinde etkili olmaktadır. Tanımlanan sorunların giderilmesinin yanı sıra fiziksel,duygusal ve zihinsel olarak da enerji verir. Taşların yüksek enerjileri kullanılarak meditasyonlarla enerji düzeyi arttırılır. Volkanik bazalt taşların büyülü enerjisini hissedin..

 

Bu masajla stresten arınır ve ağrılarınızla vedalaşırsınız. İki terapistin aynı anda,birbirleriyle son derece uyumlu şekilde uyguladıkları bir masaj türüdür.

 

Asya’ya ait egzotik karışımlı yağlarla yapılan klasik masaj manipülasyonları dışında Bali ve Thai masajı tekniklerini de içeren masaj uygulamasıdır. Bitkisel,saf karışımlar emin ellerle birleşir ve eşsiz bir spa deneyimi yaşatır.

 

İsveç Masajı,Thai,Derin Doku Masajı tekniklerinin kullanıldığı rahatlatıcı ve aynı zamanda tüm kasları gevşetici etki sağlayan bir terapidir.

 

Ayaklar vücudumuzun en önemli parçalarından biridir. Uzakdoğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara basınç uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji,bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel,duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayaktaki belli noktalara uygulanan basınç ile kişinin verdiği tepkilere göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.

 

Sportif etkinlikler de,etkinlik öncesinde veya sonrasında hızlı ve sınırlı olmak koşuluyla yapılan bir masajdır. Sporcu masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm,süre ve basınç miktarının değişiklik göstermesidir. Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spora göre farklılıklar gösterir. Kaslarınızı gevşeten,kan dolaşımınızı hızlandıran bu teknikle güne rahatlayarak devam edersiniz.

 

Manipülasyonlarının temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masajdır. Terapi sırasında sert basınç uygulanarak kaslar üzerinde vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır.

 

Ayurveda’nın içinden doğan Abhyanga Masajı sinir sistemini olumlu yönde etkileyerek strese dayalı semptomlardan uzaklaşıp rahatlamanızı ve sakinleşmenizi sağlar.Abhyanga geleneksel bir Hint masajıdır.Bu terapide amaç;beden-ruh-zihin bütünlüğünü sağlamaktır.Terapi kişiyi kendi iç dünyasında bir yolculuğa davet eder.

 

Rezervasyon saatinizden 15 dakika önce merkezimizde olmanız duş alma ve dinlenme imkanı sağlar. Rezervasyonunuzu geciktirdiğiniz süre diğer rezervasyonlarımızı etkileyeceğinden terapi sürenizden düşmektedir.Gecikmenizden dolayı terapi sürenizin kısalması ücret üzerinde herhangi bir değişiklik yaratmamaktadır.Terapinizin saatini değiştirmek ya da iptal etmek isterseniz en az 6 saat öncesinden bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir.İptal ve değişiklikleri bildirmeyen paket ve kampanya müşterilerimiz rezervasyon saatinde hizmeti almış kabul edilmektedir.

Terapi süresince,uygulama alacak kişiler dışındaki misafirlerimizi merkezimizde uzun süre bekletemeyeceğimizden rezervasyonu olmayan misafirlerimizi ağırlayamamaktayız.